Yeni Mah. İnönü Bulvarı No: 161 DİDİM / AYDIN
tr

GENİTAL ESTETİK NEDİR VE NEDEN YAPILIR?

GENİTAL ESTETİK NEDİR VE NEDEN YAPILIR?

Genital Estetik Nedir Neden Yapılır? 

Tüm kadınların kendini güzel ve yeterli hissetmeye hakkı vardır

DEĞERLİ HASTALARIMIZ

Web sitemize hoş geldiniz

Genital estetik ile ilgili ameliyatlarımızı ve yazılarımızı web sitemizden incelemek için zaman ayırdığınız için sizlere teşekür ediyoruz.

Genital bölge estetik ameliyatları çok özel bir konudur. Kadınların çoğu genital bölgelerini ilgilediren sıkıntıları hakkında en yakın arkadaşlarıyla dahi konuşmak istemez ve genellikle bu problemlerini yıllarca gizlerler. Bu konuları konuşmaktan utanırlar, sıkılırlar ve kendilerine olan güvensizliklerinden dolayı problemlerini dile getirmezler.

Genital estetik konusunda kadınların şikayetlerini dile getirmesi çok normal olmalıdır. Burun, göz, yada göğüs estetiğinden çokta farklı bir durum değildir.

Ayrıca bu bölgenin ameliyatları estetik problemleri çözdüğü gibi psikolojik ve genital bölgenin bazı fonksiyonel problemlerinide ortadan kaldırdığı için kadınların bu konularda konuşması daha normal karşılanmalıdır.

Estetik ameliyatlar her ne kadar görsellik, güzel görünmek için yapılsada genital estetik ameliyatlarında durum farklıdır. Görselliğin yanında cinsel organlarının işlevselliğide artırılmaktadır.

  1. Cinsel organların fonksiyonlarını düzgün bir şekilde yapması sağlanarak cinsel hayat kalitesini artırmakta
  2. Cinsel organların görüntüsünü düzelterek kadınların pskolojik sorunlarını çözmektedir.

Kadınların bu konularda biraz daha cesaretli olmaları gerekmektedir. Bu tür ameliyatları yaptığım 2003 yıllarında itibaren edindiğim tecrübeye göre; genital estetik ameliyatı yaptıran hastalarımız bu ameliyatı daha uzun zaman önce  neden yaptırmadıklarını ve bunca zaman bu sıkıntılar ile yaşadıkları için pişman olduklarını dile getirmektedir. Keşke daha önce yaptırsaymışım şeklinde cümleler kurmaktadırlar. Bu yüzden sizde cesaretinizi toplayın ve sıkıntılarınızı doktorlarınıza bildirmekten çekinmeyin.

2003 yılında itibaren 1000 de fazla genital bölge estetik ameliyatı gercekleştirmişizdir. Yaptığımız çok sayıdaki ameliyatlardan edindiğimiz tecrübe ve bilgi birikimi sayesinde yeni teknikler geliştirme fırsatıda bulduk. Bu konudaki tecrübemi gerek kongrelerle gerek uluslararası litaratürlerle mümkün oldukça arttırmaya çalışmaktayım . Kadın doğum cerrahi danışmanlığını yaptığım hastanelerin ve kadın doğum uzmanı olan bir çok arkadaşımıza bu konularda yardım etmekte ve ameliyatlarını yapmaktayım.

Günümüzde genital estetik ameliyatlarını bir çok kadın doğum uzmanı ve plastik cerrah yapmaktadır. Genital estetik ameliyatları bu konuyla ilgilenmeyen yada genital estetik ile ilgili tecrübesi az olan kişiler tarafında yapılır ise durum daha da kötüleşebilir. Başarısız olan bir ameliyatı düzeltmek için yapılan revizyon ameliyatları çok daha zor ve karmaşık olup, komplikasyon oranlarıda yüksektir. Bu nedenle ameliyatınızı yapacak cerrahı seçerken çok dikkatli olmanız gerekmektedir.

Labioplasti/ iç dudak sarkması

Genital bölge insan vucudunun en özel ve mahremiyet iceren bölgesidir, cinsel partnerlerin dahi sadece cinsel ilişki sırasında bu bölgelerin görmesine musade edilir. Dolayısıyla labiumların – iç dudakların düzeltilmesi gibi estetik ameliyatlardan sonra güzel görünmesi kişinin cinsel ilişki sırasında özgüveni için cok önemlidir.

Genital organlarının güzel bir görüntüye sahip olması kadının cinsel ilişkide özgüvenini zirveye taşıyacaktır. Cinsel ilişki sırasında utanma, sıkılma duygularından uzak olacaklarından kendilerini daha özgür ve rahat hissedeceklerdir. Bu durum cinsel hayatı cok daha keyifli hale getirecektir.

Vajinoplasti – vajina daraltılması  

Vajina ve penisin boyut uyumu olduğunda cinsel ilişki çok daha keyifli hale gelir. Vajina penisi ne kadar sıkı sararsa kadında erkekete birbirini okadar fazla hisseder. Yaş, doğum ve hormonal değişiklikler nedeniyle vajinayı saran kaslar ile pelvis tabanı (leğen kemiğinin tabanı) kasları zayıflayabilir. Zayıflamış olan kaslar güçlendirilerek vajinanın eski sıkılığı sağlanır ve tatmin edici cinsel hazı arttırıcı vajinal uyarı sağlanmış olur.

Genital beyazlatma

Bazı kadınlarda genital bölgenin rengi vucudunun diğer kısımlarına göre daha koyudur.  Son yıllarda hastalarımız tarafından oldukça sık sorulan ağrısız ve kısa sürede yapılan bir işlemdir. Çoğu kez 2-3 seans gerekmektedir.

Klitorepeksi ( unhooding ) 

Klitoris üzerindeki kalın ve fazla olan cilt fazlalığının estetik olarak traşlanıp düzeltilmesi. Bu işlemden sonra klitoral uyarılma, orgazm ve cinsel tatmin şiddeti artmaktadır.

G noktası dolgusu  

G noktası vajina ön duvarında 2-3 cm içerde bir madeni para büyüklüğünde alandır. Cinsel uyarılma ile g noktasının hacminde artış olmaktadır. Yağ enjeksiyonu yada doldu malzemeleriyle g noktasının hacmi iki katına kadar büyütülebilir. Bu şekilde g noktasının penisin vajina içerisindeki hareketleriyle çok daha kolay ve fazla uyarılması sağlanır.

Perinoplasti – Normal doğum izinin silinmesi

Vajinal normal doğumdan sonra şekil bozukluğu olan ve estetik olarak kötü görünüp cinsel ilişki sırasında ağrı oluşturan problemin ortadan kaldırılması.

Dış dudak estetiği

Yaşın ilerlemesi ve hormonal etkiler sonucunda dış dudakların altında bulunan yağ dokusunun miktarı azalır ve cilt esnemeye başlar. Bunların sonucunda dış dudaklar sarkık ve pörsümüş bir görüntüye sahip olur. Bu durumu fazlalık olan cildin alınması ve yağ enjeksiyonu ile düzeltmek mümkündür.

Hymenoplasti – kızlık zarı dikimi  

Bazı toplumlarda kızlık zarının sosyokültürel olarak önemi çok fazladır.

İlk Cinsel ilişkide kızlık zarının yırtılması ile kanamanın olması masumiyetin ve el değmemişliğin kanıtıdır. Kaza yada istenmeyen cinsel ilişki sonrasında bozulan kızlık zarı tekrar eski haline getirilebilir.

Labiumların – iç dudakların tekrar düzeltilmesi  

Başarısız şekilde sonlanan hastanın memnun kalmadığı labioplasti – iç dudak ameliyatlarından sonra tekrar düzeltilmesi işlemidir.

Web sitemizdeki bilgileri okurken umarım keyif alırsınız ve aradığınız bilgileri yazılarımızda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Sizleri genital estetik kliniğimize bekliyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Tedavi ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Tıkla Hemen Bizi Ara!