Yeni Mah. İnönü Bulvarı No: 161 DİDİM / AYDIN
tr

İÇ DUDAK ESTETİĞİ LABİOPLASTİ

İÇ DUDAK ESTETİĞİ LABİOPLASTİ

İç Dudak Estetiği; Labioplasti

Labioplasti

İç dudak estetiği iç dudakların küçültülmesi, şeklinin değiştirilmesi, klitoris üzerindeki derinin inceltilmesi, ve vajinal açıklığın tekrar ayarlanması operasyonlarıdır.

Labioplasti için tıbbi sebepler: büyük iç dudaklar ilişki sırasında ağrıya, günlük aktiviteler sırasında rahatsızlığa, dar giyinince sıkışma ve dışardan çirkin görünüme gibi durumlardır.Bu işlem sırasında vejen girişinde de gerekli değişiklikler yapılmakta. İç dudaklardaki problem yapısal, doğum nedeniyle veya seksüel alışkanlıklardan kaynaklanabilir.

Birçok kadın iç dudaklarındaki çıkıntıdan hoşlanmaz ve cinsel ilişkide çok utanır. Çok büyümüş dudaklar dar giyimde rahatsızlık verir. Labioplasti sonrasında anormal büyük dudakların görüntüsünü oldukça düzeltir ve rahatsızlığı ortadan kaldırır. Bazı kadınlarda iç dudak büyüklüğü doğuştan veya daha sonra çocukluk yada ileri yaşlarda gelişebilir.

En İyi Labioplasti Adayları

Cinsel ilişkide rahatsızlığı ve ağrısı, şeklinden dolayı utanması olan ve şeklini sevmeyen  kadınlar için labioplasti gerekli ve sonucu tatmin edici bir operasyondur.

İç Dudak Estetiğinde Cerrahi İşlem ve İyileşme

Operasyon yaklaşık bir saat sürer. Sonrasında operasyon bölgesinde hafif rahatsızlık ve ödem (şişlik) olabilir. Bu rahatsızlık yaklaşık 1-3 hafta içinde geçer. Labiadaki dikiş izi genellikle tamamen iyileşir ve iz kalmaz. Operasyon sonrası 3-5 gün içinde çalışmaya başlanabilir.

İç Dudak Estetiği Labioplasti Riski

Bütün cerrahi işlemlerde olduğu gibi bu işlemde de bazı riskler vardır.  Az olmakla birlikte en sık rastlanılanlar kanama, enfeksiyon, asimetri, ve skar dokusu oluşması.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Tedavi ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Tıkla Hemen Bizi Ara!